SK Interobal Plzeň vs Svarog FC Teplice 3:1 (0:0)

Futsalová legenda, mnohonásobný reprezentant, bronzový medailista z ME 2010 a vítěz Poháru FAČR Jiří Novotný, Svarog FC Teplice: Zápas to byl těžký, myslím si, že pro obě dvě strany. Byl to vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách. V první půli jsme se nechali zatlačit po, řekl bych, mnoha sporných rozhodnutích rozhodčích, což nám vzalo v závěru poločasu celkem dost sil. Na druhou stranu jsme to přežili, šli jsme do druhého poločasu s tím, že horší už to být nemůže. Dokázali jsme dát na 1:0, měli jsme zápas ve svých rukách. Ale potom Plzeň ukázala svojí sílu, začala proměňovat šance, které měla a zvítězila 3:1.

MS – V prvních pěti minutách zápasu jste Plzeň do ničeho nepustili. Byl to taktický záměr?
Ne, to si myslím, že vyplynulo z toho, že obě mužstva začala opatrně, my jsme tam měli první čtyřku, kde jsou vesměs Brazilci, kteří drží balón. Takže to nebylo taktické z jedné strany, že by Plzeň chtěla hrát zataženě nebo tak něco. To prostě vyplynulo ze hry a po těch prvních pěti minutách se to vyrovnalo.

MS – Během týdne jste přišli o velmi kvalitního hráče Portugalce Teku. Jak se to projevuje v týmu?
Je to znát, byl s námi půl roku a vypracoval se tady ve stěžejní postavu, která dokázala rozhodnout zápasy. Hlavně to byl levonohý hráč, takže jsme ho využívali při standardkách a hlavně v dnešním zápase nám to chybělo.

MS – Vaše plány na play off?
My jsme si to tímhle zápasem pokazili, vypadá to, že už budeme hrát jen o čtvrté místo. Takže se kluci budou připravovat, aby zvládli čtvrtfinálové utkání a potom se připravili na semifinále.

Sestavy:
SK Interobal Plzeň: Lecjaks (Luhový) – Buchta, Kovács (C), Kozár, Vnuk – Zdráhal, Štrajt, Havel, Künstner – Mižár, Holý

Svarog FC Teplice: Jeronimo (17. Hůla) – Claudinho, Tato, Taverna, Ossorio – Černý (C), Baran, Litvinov, Novotný – Künzl, Djaelson, Šebek, Gansuch

Branky: 28. Buchta (Vnuk), 34. Štrajt (Holý), 36. Kovács – 23. Tato (Ossorio)